Krátkodobé vylepšen...
 
Notifications
Clear all

[Zamčené] Krátkodobé vylepšení postavy  

 
Powerack
Admin

Ve hře jsou různé způsoby, jak si svou postavu vylepšit. Nyní se zaměříme na ty, které s sebou nesou riziko závislosti. Ano, možná jste poznali, že se jedná o drogy. Také proto by měla být hra přístupná od 15i let, i když je mi známo, že původní Fallouty (1, 2, Tactics) hrála i malá děcka ? Pomocí těchto prostředků si lze krátkodobě zlepšit staty své postavy, jako například sílu, vnímání, odolnost, charismu a další. Konkrétněji to rozebereme u jednotlivých položek. Účinky medikamentů a dalších látek pak záleží na některých charakterových rysech, kdy například „Abstinent“ má jen poloviční trvání účinků drog, ale nemůže mu na nich vzniknout závislost, zatímco „Smažka“ má dvojnásobnou dobu trvání účinků drog, ale je opravdu velká šance, že se na nich stane závislý. A to na trvalo.

Podíváme se tedy, co jednotlivé přípravky a poživatiny, případně kuřivo, přidává (pouze základní dorgy):

Antidotum – Ubírá 25 bodů z otravy. Pokud vám v žilách koluje více jedu, je potřeba použít více přípravků tohoto typu a v delších intervalech. Účinek nebývá okamžitý, úroveň otravy se snižuje postupně.
Jet – Přidává 2 Akční body, ubírá 2 body Síly a 1 bod Charismy po dobu účinku. Při závislosti ubírá 2 body Síly a 1 bod Charismy.
Buffout – Přidává 2 body Síly a 2 Odolnosti, ale za to vám po dobu účinku sebere 1 bod Obratnosti. Při závislosti ubírá 1 bod Obratnosti.
Mentat – Přidává 2 body Inteligence a 2 body charismy. Nemá žádné negativní účinky při vzniku závislosti.
Nuka Cola – Přidává 1 Akční bod. Nemá žádné negativní účinky při vzniku závislosti.
Cigarety – Přidává 1 bod Vnímání a ubírá 1 bod Charismy po dobu účinku. Při závislosti ubírá též 1 Charismy. K použití je potřeba vlastnit zapalovač zippo.
Psycho – Přidává 1 bod Síly, 1 bod Odolnosti, 15% odolnosti ve zranění, za to sebere 2 body Vnímání. Při závislosti sebere 2 body vnímání.
Rad-X – Přidává 50% k odolnosti vůči radiaci. Na této chemikálii nelze získat závislost.
Radaway – Ubírá postupně 25 bodů z celkové nachytané radiace. Pokud jste hodně ozářeni, je třeba použít více těchto přípravků v delších intervalech a radiace vám klesne vždy o 25 – 75 bodů. Na této látce můžete získat závislost, avšak ta s sebou nenese žádné negativní účinky.

PC XT s NEC V20 + XTIDE + 1GB CF + TVGA8900C 1MB + 8" B&W CRT.

||| Tel.: >>> 722 216 602 <<>> Powerack(&064)centrum.cz <<< |||

Napsal : 19. 4. 2020 3:01 pm
Share: