Notifications
Clear all

[Zamčené] Společníci  

 
Powerack
Admin

Z názvu je patrné, že ve hře můžete narazit na postavy, ať už humanoidní, nebo zvířecí, které se k vám za určitých okolností přidají na vaší pouti pustinou.

Asi nejjednodušší způsob, jak přijít ke společníkovi, je si nějakého koupit. Řekněme si ale na rovinu: Ceny nejsou zrovna lidové a za nějakého lepšího společníka si opravdu připlatíte. Ceny se hodně liší podle toho, k jakému stylu boje je ten který společník určen. Za společníka určeného pro boj beze zbraně, nehumanoida (pes), nebo humanoida (ghoul, člověk, mutant), dáte vcelku malý obnos. Zato za společníka, který umí zacházet s těžkými, či energetickými zbraněmi již vypláznete skoro tolik, jako za auto.

Druhá možnost je stát se otrokářem a nějakého otroka si chytit. Má to ale své „ale“. Předně musíte počítat s tím, že jako otrokář budete loveni některými frakcemi, typicky jde o Rangery, Bratrstvo a další, kterým se vaše jednání nelíbí. Dále je potřeba mít větší zásobu drog, kterými budete svého otroka dopovat, aby s vámi vůbec zůstal. Bude-li mít váš otrok delší dobu „absťák“, může na vás zaútočit.V takovém případě jste o svého otroka nadobro přišli.

Třetí možností, jak přijít ke společníkovi, je počkat si v nějaké hospůdce, typicky v nechráněných městech (Modoc, Broken Hills, Klamath, Gecko, …) a doufat, že tam zabloudí nějaký wastelander. Toho lze ukecat, aby cestoval s vámi, případně mu za jeho služby zaplatit. Toto neplatí v případě nehumanoidních společníků.

O svého společníka se každopádně budete muset starat v tom smyslu, že mu budete muset dávat jídlo a to alespoň 2x denně. V případě, že jste odhlášeni, se tento čas nepočítá. Uvědomte si prosím, že čas ve hře plyne 20x rychleji, než skutečný čas a je potřeba se jídlem zásobit. Pokud bude společník hladový, může se k vám obrátit zády a odkráčet. V případě otroka je nutné se zásobit ještě přiměřeným množstvím drogy známé jako Jet.

Váš společník má obvykle určitou specializaci, takže pokud chcete jeho pomoc využít na maximum, doporučuji jej vybavit (pokud již nemá) zbraní, kterou preferuje. Preferované zbraně zjistíte v dialogu, když si s ním (ní) promluvíte. Společníka je též nutné zásobit střelivem, jinak vám v boji nebude k ničemu. Samozřejmě jej nemusíte zásobit ničím dalším, pokud je jeho specializace boj beze zbraně. V podstatě ale společník se specializací na boj beze zbraně nemá valný význam. V případě čtyřnohých společníků je velká šance, že o ně přijdete už při prvním náhodném setkání.

Společníků můžete mít několik. Záleží na vaší schopnosti řeči a též na charismatu. Hráči, kteří se zaměřují na nebojové staty mají v tomto případě navrch. Každopádně k tomu, aby jste si mohli pořídit společníka a cestovat s ním, je potřeba mít charisma alespoň na 2. V opačném případě si nebudete moci žádného pořídit jakýmkoliv způsobem.

Je potřeba si před pořízením společníka postavit alespoň jeden stan. Tam se, v případě jeho úmrtí, později respawne a je nutné si tam pro něj též dojít. Pokud si se společníkem promluvíte, můžete si v dialogu nastavit, kde se s ním chcete setkat, pokud se takto rozdělíte. Pokud tak neučiníte, váš společník po svém úmrtí již z mrtvých nevstane.

Zde je malý seznam měst, kde lze společníky zakoupit:

New Reno – Naproti kasinu Desperado. Prodávají humanoidní společníky.
Redding – naproti saloonu u Malamuta na hlavní ulici. To samé co v Renu.
NCR – V bílé budově před vchodem do města. To samé, co v Renu.
Broken Hills – V budově za Marcusem. Zde si lze od 20.000 do 60.000 zátek pořídit mutanta.
Gecko – V budově u vstupu do města. Lze si zde pořídit ghoulího společníka.
Junktown – V přední části Gizmova kasína. Lze si nakoupit psí společníky.
Klamath – Děti v Trapper Town. Prodávají psí společníky.
Jak vidíte, můžete si vybrat, jakého společníka si přejete. Je potřeba si pouze sehnat požadovaný obnos zátek. Jelikož jsou ceny dost vysoké a budou se pravděpodobně měnit, prozatím sem přesné sumy nezadám a nechám tak jejich prozkoumání na vás, hráčích.

Pokud chcete více společníků naráz, nejspíš narazíte. Ve hře je totiž jedna malá neznámá a tou jsou PP – Party Pointy. 10 PP získáte za každý bod v charisma a další 1PP získáte za každé 3 procenta v tag skillu řeč. V tabulce níže je vidět, kolik který společník vyžaduje PP:

Trait Good Natured vám přidá 50 PP instantně, dalších 50 PP lze získat pomocí perku „Magnetic personallity“. V podstatě můžete mít najednou (s řečí na 300% a charismou na 10) dva nejlepší BG supermutanty. Pokud seberete i perk a trait, rozšíří se vaše možnosti o jednoho dalšího supermutanta s těžkou zbraní. Jen upozorním, že jakožto „Good Natured“, tedy dobrák, nebudete moci chytat otroky, takže se ani neobtěžujte jít za Metzgerem pro kérku.

Jedna drobná rada na konec. Pokud si otevřete chat klávesou enter, můžete si zjistit pomocí příkazu ~pp kolik máte PP celkově a kolik jste již využili. A ještě další drobnost: Abyste mohli mít společníky, musíte mít minimálně 12 úroveň postavy. s ostatními hráči můžete vést na různých úrovních. Doporučuji se ale vyhnout jakýmkoliv projevům rasismu, sexismu, nenávisti a dalším odporným projevům.

This topic was modified před 5 měsíci by Powerack

PC XT s NEC V20 + XTIDE + 1GB CF + TVGA8900C 1MB + 8" B&W CRT.

||| Tel.: >>> 722 216 602 <<>> Powerack(&064)centrum.cz <<< |||

Napsal : 19. 4. 2020 2:59 pm
Share: