GDPR

ABYCH SE VYHNUL ZBYTEČNÝM PROBLÉMŮM, MUSÍM MÍT NA WEBU I TOTO.

GDPR je podle mého zbytečný dokument, který má opodstatnění hlavně na velkých webech velkých společností a podobně. Nicméně když už jsem toto téma nakousnul, musím se jím zabývat.

Podle tohoto dokumentu musím informovat návštěvníky svých stránek, jak je nakládáno s jejich údaji, tedy IP adresou, typem prohlížeče, rozlišením displeje a dalšími identifikátory. Takže než se z tohoto dokumentu totálně poděláme, pojďme se společně podívat na to, co po mně vlastně chtějí, abych vám sdělil…

Kdo jsem:
A proč se ptáte? Nevidíte snad nick Powerack? Vážně? A nechcete mi třeba vlézt na hrb? No dobrá, tak jo, překecali jste mne… Provozovatelem webu www.powerack.cz a přidružených projektů  je fyzická osoba:

Josef Turek
Krymská 4
101 00 Praha

Stačí? No dobrá, to jsem rád, protože nemám rád formality. Pokračujme dále.

Jaké informace shromažďuji:
Shromažďuji o každém příchozím či registrovaném uživateli pouze jeho IP a uživatelské jméno, v případě použití kontaktního formuláře i mailovou adresu. Odkud přicházíte, jaký máte OS, nebo prohlížeč, či rozlišení displeje mne vůbec nezajímá. Je to pro mne absolutně nepodstatná informace. Naopak IP a uživatelské jméno mi pomáhají identifikovat návštěvníky a jsou zaznamenávány do logů. Další drobnost, kterou od registrovaných (pokud se jim registrovat podaří) získám, je jejich mailová adresa, což v praxi znamená, že o té mailové adrese vím a mohu dotyčného v případě potřeby kontaktovat. Takže není určena k přidání do nějakého mailing listu kvůli rozesílání spamu, ale pouze a jen jako kontakt.

Jak s těmito informacemi nakládám:
Hrozně rád bych napsal, že je využívám k výdělku, různým nekalým činnostem a podobně, ale nebyla by to pravda. I když potenciálně zneužitelná je jakákoliv informace. Pravý důvod je, že mi pomáhají identifikovat, zda se jedná o návštěvníky z ČR / SR, cizince, nebo spamboty. Nic víc v tom není. Těch posledních se snaží webu škodit spousta, takže jakmile na nějaký narazím, hned jde na blacklist.

Jak dlouho budu uchovávat vaše osobní údaje:
Osobní údaje jsou shromažďovány a uchovávány po celou dobu funkčnosti tohoto webu a lze je na vyžádání vymazat. Pokud máte na tomto webu účet, je možné jej též vymazat, pokud o to písemně elektronickou formou zažádáte. Export údajů není možný. Pokud jde o účet na webu, každý uživatel má možnost si jej zrušit sám, případně mne může kontaktovat a v nejbližším termínu mu po potvrzení identity účet vymažu osobně.

Údaje, které o vás uchovává Patreon:
Abyste mohli používat tento web se službami společnosti Patreon, ukládáme vám na tomto webu některé funkčně důležité informace, pokud se přihlásíte přes Patreon.
Patří sem celé jméno uživatele Patreon, uživatelské jméno Patreon a vaše uživatelské jméno na těchto stránkách. Dále je uloženo ID vaší kampaně v Patreonu a adresa Patreon URL kampaně.
Požádáte-li o odstranění vašich dat z tohoto webu, tato data budou odstraněna a funkce Patreonu zde pro vás nebudou dostupné. Budete li chtít tyto služby opět využívat, budete se muset zaregistrovat na této webové stránce znovu a přihlásit se na tuto webovou stránku s Patreon účtem za účelem opětovného vyplnění těchto dat a opětovného zapnutí funkcí Patreonu.

Údaje, které odesílají mé aplikace:
Většina mých aplikací, které dávám volně ke stažení ve zkompilované podobě, v sobě má jednoduché rutiny pro zjištění informací o počítači, na kterém běží. Týká se to především značky a typu procesoru, základní desky, grafické karty a aktuálního rozlišení hlavního displeje. Mé aplikace mohou shromažďovat další informace, jako je například jméno či přezdívka aktuálně přihlášeného uživatele, IP adresa a další doplňující informace, podle potřeby konkrétní aplikace. Takto shromážděné informace jsou obvykle po prvním spuštění a odsouhlasení odeslány na privátní server, kde zůstávají po dobu maximálně tří měsíců. Žádná z mých aplikací neshromažďuje informace, jako jsou hesla a další citlivé údaje!

Jen taková drobnost: „Ujistěte se, že jste nešlápli do hovna…“ Spousta webů shromažďuje osobní údaje a nedá o tom žádným způsobem vědět. Zde jste se dozvěděli, co shromažďuji já a proč. Pobytem na webu, hraním na serveru, či přispíváním na fóru mi k této činnosti dáváte souhlas. Pokud je potřeba tuto stránku nějak poupravit, nebo doplnit, kontaktujte mne.