GDPR

GDPR je podle mého zbytečný dokument, který má opodstatnění hlavně na velkých webech velkých společností a podobně. Nicméně když už jsem toto téma nakousl, musím se jím zabývat.

Podle tohoto dokumentu musím informovat návštěvníky svých stránek, jak je nakládáno s jejich údaji, tedy IP adresou, typem prohlížeče, rozlišením displeje a dalšími identifikátory. Takže než se z tohoto dokumentu totálně poděláme, pojďme se společně podívat na to, co po mně vlastně chtějí, abych vám sdělil…

Kdo jsem:
A proč se ptáte? Nevidíte snad nick Powerack? Vážně? A nechcete mi třeba vlézt na hrb? No dobrá, tak jo, překecali jste mne… Provozovatelem webu www.powerack.cz a přidružených projektů  je fyzická osoba:

Josef Turek

Že to nestačí? No to pak máte smůlu, protože víc o mně neví ani „strejda gůgl“.

Jaké informace shromažďuji:
Shromažďuji o každém příchozím či registrovaném uživateli pouze jeho IP a uživatelské jméno. Odkud přicházíte, jaký máte OS, nebo prohlížeč, či rozlišení displeje mne vůbec nezajímá. Je to pro mne naprosto nepodstatná informace. Naopak IP a uživatelské jméno mi pomáhají identifikovat návštěvníky a jsou zaznamenávány do logů. Další drobnost, kterou od registrovaných uživatelů získám, je jejich mailová adresa, což v praxi znamená, že o té mailové adrese vím a mohu dotyčného v případě potřeby kontaktovat. Takže není určena k přidání do nějakého mailing listu kvůli rozesílání spamu, ale pouze a jen jako kontakt. Funkční mailová adresa je vyžadována k dokončení registrace na tomto webu a v celé síti.

Jak s těmito informacemi nakládám:
Hrozně rád bych napsal, že je využívám k výdělku, různým nekalým činnostem a podobně, ale nebyla by to pravda. I když potenciálně zneužitelná je jakákoliv informace. Pravý důvod je, že mi pomáhají identifikovat, zda se jedná o návštěvníky z ČR / SR, cizince, nebo spamboty. Nic víc v tom není. Těch posledních se snaží webu škodit spousta, takže jakmile na nějaký narazím, hned jde na blacklist.

Jak dlouho budu uchovávat vaše osobní údaje:
Osobní údaje jsou shromažďovány a uchovávány po celou dobu funkčnosti tohoto webu a lze je na vyžádání vymazat. Pokud máte na tomto webu účet, je možné jej též vymazat, pokud o to písemně elektronickou formou zažádáte. Export údajů není možný. Pokud jde o účet na webu, každý uživatel má možnost si jej zrušit sám, případně mne může kontaktovat a v nejbližším termínu mu po potvrzení identity účet vymažu osobně.

Údaje, které odesílají mé aplikace:
Většina mých aplikací, které dávám volně ke stažení ve zkompilované podobě, v sobě má jednoduché rutiny pro zjištění informací o počítači, na kterém běží. Týká se to především značky a typu procesoru, základní desky, grafické karty a aktuálního rozlišení hlavního displeje. Mé aplikace mohou shromažďovat další informace, jako je například jméno či přezdívka aktuálně přihlášeného uživatele, IP adresa a další doplňující informace, podle potřeby konkrétní aplikace. Takto shromážděné informace jsou obvykle po prvním spuštění a odsouhlasení odeslány na privátní server, kde zůstávají po dobu maximálně tří měsíců. Žádná z mých aplikací neshromažďuje informace, jako jsou hesla a další citlivé údaje!

Jen taková drobnost: „Ujistěte se, že jste nešlápli do hovna…“ Spousta webů shromažďuje osobní údaje a nedá o tom žádným způsobem vědět. Zde jste se dozvěděli, co shromažďuji já a proč. Pobytem na webu, hraním na serveru, či přispíváním na fóru mi k této činnosti dáváte souhlas. Pokud je potřeba tuto stránku nějak poupravit, nebo doplnit, kontaktujte mne.