Nevyhazujte staré PC!

Znáte to. Počítač, notebook, nebo nějaká komponenta doslouží, případně zastará a vy si pořídíte náhradu. Starý PC vyhodíte do kontejneru na elektroodpad a tím pro Vás vše končí. Ale i taková rozbitá, nebo zastaralá komponenta se dá ještě využít. Existuje mnoho nadšenců, kteří právě tyhle zastaralé kousky sbírají. A to ne kvůli tomu, aby je v první sběrně vyměnili za pár drobných na krabicák, ale jako koníček. Nevěříte? Podívejte se například na High-Voltage, nebo na tento web.

Pokud už se z jakéhokoliv důvodu chcete nějakého starého / vysloužilého, nebo nefunkčního PC, notebooku, či komponenty zbavit, co takhle nejprve využít kontaktní formulář zde na stránkách, případně věc nabídnout na High-Voltage?

Rozhodně Vás nikdo neukousne a pokud o danou věc nebude zájem, můžete ji s klidem vyhodit do toho nebezpečného červeného kontejneru na elektroodpad a podporovat tak firmu, která si na tom, co vyhodíte, akorát mastí kapsy.

Seznam toho, co by se mohlo hodit, naleznete na této stránce. Nestyďte se tedy napsat!

Pro firmy: Pokud se zbavujete většího množství vysloužilých či odepsaných počítačů a jiné podobné elektroniky, potvrzení o zpětném odběru elektroodpadu není problém.