Powerack řekl: „Budiž fórum!“

Fórum

A z ničeho nic se zde zjevilo 😀

Ale nyní vážně. Už dlouho jsem si lámal hlavu jak a čím nahradit fórum bbPress. Před několika dny, když jsem si tak prohlížel vhodné pluginy pro fórum, jsem narazil na tento a prozatím se zdá, že bude dostačující náhradou s o něco méně funkcemi v základu. Politika projektu wpForo totiž stojí na tom, že samotné fórum, tedy jeho základ, je zdarma a za dodatečné pluginy, které jej rozšiřují o nějaké ty funkce navíc, jje již potřeba zaplatit. Pravdou ale je, že pro běžné fórum k webu plně postačuje základ. Nikdo vám nebrání si potřebné funkce doprogramovat sami, nebo propojit fórum s některým z podporovaných bezplatných pluginů.

Já zde prozatím mnoho obsahu k diskusi nemám, ostatně nebyl čas na nějaké dlouhé psaní a tvorbu kategorií a fór. Co vlastně dělám, když nemám čas na vkládání vlastního obsahu? Inu je to celkem snadné: věnuji se překladu tohoto fóra do češtiny. Jak se zdá, většina překladatelů, kteří se tomuto věnovali, již na to déle než půl roku ani nesáhla. A to je ostuda. Takže mým cílem je nyní zkontrolovat všechny stávající překlady, opravit chyby, na které jsem při nastavování a používání narazil a přeložit zbytek položek. Momentálně zbývá asi o 500 řetězců, které je nutné přeložit z angličtiny, takže to ještě nějakou chvíli potrvá. Kompletní Čeština pro toto fórum by se měla objevit v některé z následujících verzí. Když už má více, než 20.000 instalací, tak si ten plugin zaslouží alespoň překlad, aby se s ním dobře pracovalo. Nebo snad ne?

Mimochodem Fórum je funkční. Co se týče zbývající práce na něm, jde už jen o kosmetické změny. Po registraci a přihlášení můžete přispívat, jak chcete. První příspěvky každého nového uživatele je ovšem nutné ručně schválit.

Author: Powerack

Přidejte komentář