O mně

Něco málo o mně:

Je mi 36 let a jsem počítačový nadšenec a opravář samouk. S PC jsem ve styku od svých jedenácti let a od cca patnácti jsem začal počítače sám stavět a upravovat. Nebudu lhát, obvykle šlo o výměny komponent, jako RAM, HDD, CPU a tak dále. Ono nebylo pořádně co zkazit, protože v té době teprve začínala první Pentia a já pracoval se stroji od 8086 / 8088 do 486. Pokud už se něco pokazilo, vždy se to dalo nějak urovnat přístupem do BIOSU a nastavením správných parametrů. Na nějaké to pájení jsem v té době neměl zkušenosti, takže opravy jako takové jsem v té době nedělal. To přišlo až časem.

Jako učební pomůcky mi slouží stará PC a notebooky, většinou rozbité krámy, které lidé darují, vyhodí, nebo prodají za přijatelnou cenu. Notebooky obecně jsou mým hlavním koníčkem. Jsem rád za každý kousek, který získám a dávám o tom patřičně vědět.

V minulých letech jsem plnil obsahem šrotiště – jak to virtuální, kde jste si mohli přečíst články o získaných noteboocích, tak i to mé vlastní, reálné, kde se mohu kochat získaným HW a sem tam si některý z notebooků na nějakou tu starší hru zapnu.

V letech následujících mám pochopitelně v úmyslu nadále sbírku rozšiřovat. Budu tak činit se stejným nadšením, jako v začátcích.