O mně

Něco málo o mně:

Je mi 37 let a jsem počítačový nadšenec a opravář samouk. S PC jsem ve styku od svých jedenácti let a od cca patnácti jsem začal počítače sám stavět a upravovat. Nebudu lhát, obvykle šlo o výměny komponent, jako RAM, HDD, CPU a tak dále. Ono nebylo pořádně co zkazit, protože v té době teprve začínala první Pentia a já pracoval se stroji od 8086 / 8088 do 486. Pokud už se něco pokazilo, vždy se to dalo nějak urovnat přístupem do BIOSu a nastavením správných parametrů. Na nějaké to pájení jsem v té době neměl zkušenosti, takže opravy jako takové jsem v té době nedělal. To přišlo až časem.

Jako učební pomůcky mi slouží stará PC a notebooky, většinou rozbité krámy, které lidé darují, vyhodí, nebo prodají za přijatelnou cenu. Notebooky obecně jsou mým hlavním koníčkem. Jsem rád za každý kousek, který získám a dávám o tom patřičně vědět.

V minulých letech jsem plnil obsahem šrotiště – jak to virtuální, kde jste si mohli přečíst články o získaných noteboocích, tak i mé vlastní, reálné, kde se mohu kochat získaným HW a sem tam si některý z notebooků na nějakou tu starší hru zapnu.

V letech následujících mám pochopitelně v úmyslu nadále sbírku rozšiřovat. Budu tak činit se stejným nadšením, jako v začátcích.

Kdosi se mne ptal, jaké že to vlastně hraji hry. Z těch starších nepohrdnu RPG, plošinovkami a střílečkami pro DOS a staré Windows. Ovšem pokud byste se zeptali, co hraji ve svém volném čase na hlavním PC, asi byste byli překvapeni. Můj nejoblíbenější žánr je RPG, proto u mne jednoznačně vítězí série Fallout, včetně nepříliš oblíbeného třetího dílu. Dohrané mám pochopitelně všechny. Dále pak nastupují všechny tři díly Zaklínače, které mám též zdárně za sebou, i když si občas některou z těchto her vždy znovu rád zahraji. A nakonec jsou zde hry S.T.A.L.K.E.R. a Metro, které též vřele doporučuji milovníkům post apokalyptického žánru. Z online her pak v poslední době nejvíce „ujíždím“ na Minecraftu, avšak není to klasický Minecraft, ale jeho technická verze. Když se u Minecraftu nudím, postavím se na bezpečné místo ve svém domě a jdu se nervovat a zanadávat si na děti ve hře League of Legends. A pokud mne nebaví ani nadávání na děti, jdu se odreagovat do fantasy Blade & Soul.

A nakonec jedna drobnost, která se již ale počítačů nijak extra netýká: Jsem velkým milovníkem lišek. Lze to poznat například z mých oblíbených šampionů v LoL – Ahri (i když to je Kumiho z korejské mytologie, takže vlastně jakýsi démon), podle mých tapet v některých článcích a též podle mého avatara. Ano, ta rudá liščí hlava na černém či průhledném pozadí je opravdu můj avatar.