Překlady

Zde jsou překlady, které jsem spáchal, či se na nich podílel. S tím, jak budu pokračovat ve své práci se tento seznam bude rozrůstat.

Některé ze zde uvedených pluginů pro phpBB jsou možná již zastaralé a Čeština pro ně nemusí fungovat v plném rozsahu (do pluginů se implementují nové funkce, mění se popisy a podobně). Jsou zde uvedeny pouze jako příklad mé práce. Doporučuji tyto překlady nepoužívat, pokud nemáte správnou verzi fóra a pluginů. Doporučené verze jsou uvedeny u překladů na githubu.

Pluginy do WordPressu:

  • Plugin fóra wpForo dříve používaný na tomto webu – Přibližně třetina přeložených textů byla ode mne.

Pluginy do phpBB:

Ostatní:

  • FluxBB – Diskusní fórum vycházející z PunBB. Momentálně probíhá překlad nejnovější verze, primárně pro mé osobní použití. Jakmile budu spokojen s výsledkem mého snažení, název se změní v odkaz 😉 Nemůžu bohužel říct, kdy to bude hotové, protože překládám jednotlivé části dle momentální potřeby. Prozatím je přeložena část administrace a větší část uživatelského rozhraní. Jen menší varování pro ty, co si stáhli češtinu pro FluxBB jinde – je pro starou verzi, v nové verzi nemusí a nebude fungovat vše jak má!

Nástroje:

  • UnRen-Dev – Nástroj pro dekompilaci her a programů vytvořených pomocí Ren’Py. Velmi užitečná pomůcka, pokud chcete ze hry vytáhnout zdrojový kód / text například pro překlad. Jsou zde ale i volby pro povolení konzole, nebo přeskakování obsahu. Nástroj se nahrává do složky se hrou, nikoliv do složky „game“! Pro práci obvykle není nutné používat práva administrátora. Enjoy!

Hry:

  • Zrušený projekt FOnline: Reloaded CZ – překlad tohoto projektu nikdy nebyl dokončen z důvodu nezájmu komunity.
  • Hra Breeders of the Nephelym [18+ Varování: hra obsahuje nahotu, sex a vulgární výrazy!!!] – testovací Alpha verze 0.747 (68% hotovo). Je zde spousta nových textů (900 nových dialogů) a ve starých dialozích jsou díry. Ve spoustě dialogů je zatím jak angličtina, tak čeština. Autor stále neaktualizoval font, nebo špatně zvolil znakovou sadu u několika fontů, takže ve spoustě textů jsou jen otazníky místo českých znaků. Jak jsem ale z komunikace pochopil, v dalších verzích by mělo být opraveno (autor pochopitelně kecal a k dnešnímu datu, tedy 12.4.2021, opravil akorát tak kulové s přehazovačkou). Stahujte jen pokud je vám více, než 18 let! Uložené pozice se ukládají do složky uživatele a nejsou kompatibilní se staršími verzemi hry – vidíte je, ale nelze je načíst.

Pokud se vám líbí mé překlady a chtěli byste mně podpořit v další práci, skočte na Discord a pomozte mi s překlady 😉

Chcete přeložit váš oblíbený plugin? Sdělte mi jeho název, případně ne něj vložte odkaz a já se na to pokusím ve volném čase podívat.