Noname zesilovač 2x 10W sinus

Před pár dny jsem na aukru zakoupil zajímavý produkt. Je jím podomácku vyrobený zesilovač s výkonem 2x 10 Wattů. Nutno podotknout, že nic takového jsem zatím v rukou neměl.

Celé zařízení je uloženo v hliníkové „bedně“, na zadní straně opatřeno dvěma vstupy typu cinch a dvěma výstupy na zacvaknutí kabelů k reproduktorům. Co mne ale udivilo je použitý konektor pro napájení. Je to totiž ten samý, který se používá u zdrojů PC a monitorů. Na přední straně je víceméně obvyklý set ovládacích prvků. Jedná se o čtyři potenciometry, jednu doutnavku a přepínač určený k vypnutí či zapnutí zařízení. Lze zde ovládat hlasitost, vyvážení kanálů a též hodnoty výšek a basů. Ač se jedná o dost zastaralé řešení, nemám proti němu vůbec nic.

Zapojení zesilovače podle počtu součástek, kdy nepředpokládám osazení spodní strany desky, nebude pravděpodobně nijak extra složité. Při troše znalostí by se dal podle všeho výkon zesilovače lehce navýšit, ale to nemám v plánu. Jsem rád, když vše funguje tak, jak má a vrtat se v něčem podobném je o úraz elektrickým proudem.

Dávám to sem jen pro ukázku toho, co se dá všechno na Aukru levně sehnat. Mimochodem tato sranda mne přišla na 400 Kč. To není mnoho. Výsledek? Reproduktory Panasonic, které jsem kdysi sehnal od bratra za pár drobných a které jsem do této doby nemohl využít naplno, to rozezvučí perfektně (na rozdíl od dříve používaného zesilovače). Díky možnosti nastavení hlubokých tónů si nyní hardcore a podobné hudební žánry mohu vychutnat až do morku kostí. 2x 10 Wattů výkonu tedy rozhodně není málo k ozvučení jedné středně velké místnosti.

Přikládám nějaké ty fotografie.

Myslíte, že je tento příspěvek příliš krátký? Napište mi do komentáře, co si o tomto kousku techniky myslíte.

Author: Powerack

Přidejte komentář