Aukro – Kapitola sama pro sebe

Před několika hodinami jsem shlédnul nové video od Aukra, ve kterém se chválí, jak jsou bezva a kdesi cosi. Jako občasný prodejce nějakých těch přebytků, tedy toho, co už nemám kam dát, nebo co mi překáží, jsem rád informován o tom, co se děje v zákulisí. Když jsem ale zjistil, že jediná opravdová novinka je další zvýšení poplatků v kategoriích, ve kterých obvykle prodávám, rozhodl jsem se, že od této chvíle budu na aukru již jen nakupovat a pro prodej si zvolím jiný web / portál. A pokud možno nějaký úplně bez poplatků. V úvahu připadá například takový sbazar, nebo bazoš, na který tak rád a často nadávám. Zde je ono video:

Zde je můj komentář pod videem, pokud byste jej snad nemohli najít:

K čemu mi je vystavování s fotkami zdarma, když navyšujete poplatek z úspěšného prodeje o procento. Občas vystavuji drahé zboží v kategorii „Počítače a hry“, sypat vám do kapes další stokoruny za zprostředkování prodeje mi jako změna k lepšímu nepřijde. Změnou k lepšímu by bylo, kdybyste naopak poplatek o to jedno procento snížili. Tohle určitě odradí víc prodejců. Typická firma, co hrabe a hrabe… Výmluvy na zrychlování Aukra si nechte pro ty, kdo tomu ještě věří.

Už vidím ty negativní ohlasy, zvláště pak na mou osobu, že jim vůbec něco vytýkám. Ale vezměte to ze strany prodejce. Pokud chcete kvalitní propagaci zboží, odečtěte od koncové ceny 7% jako poplatek Aukru, poplatek za velké fotografie při použití starého editoru, 5 Kč za tučný titulek / 15 Kč za zvýraznění, případně obojí a ještě cenu vašeho času. Vystavení nabídky není na pět minut, pokud má nějak vypadat a pokud nemáte žádnou šablonu. Shrnuto a podtrženo ze zboží, které prodáte na aukru za 1000 Kč máte čistý zisk přinejlepším 900 Kč. Poplatek 70 Kč + zvýraznění 0 až 20 Kč a 10 Kč za váš čas strávený úpravou jedné nabídky (2 Kč / minuta).

Jako přídavek bych sem rád přidal odkaz na novinky, tedy hlavně změny v ceníku. Už teď je jasné, že se sníží počet vystavených počítačů. Že se ale zaručeně sníží počet vystavených automobilů – veteránů, je jasné. Zvýšit totiž maximální provizi z 1199 Kč na 7000 Kč je nehoráznost a nenažranost Aukra se zcela jistě projeví i na koncových cenách: https://novinky.aukro.cz/dalsi-novinky-na-obzoru.

Tak co? Zůstanete na aukru, nebo si také zvolíte nějaký jiný portál? Jen pro zajímavost sem přidávám svůj profil na Sbazaru. Všimněte si délky registrace.

Profil na Sbazaru – Kliknutím obrázek zvětšíte.

Author: Powerack

Přidejte komentář