Nespím, testuji!

Mrtvola s chipsetem Intel

Ačkoliv se tento článek týká HW, raději jen dávám sem, protože to vystihuje můj stav mysli – jsem rozladěn. Ne, vlastně to bych kecal, jsem přímo nasrán k nepříčetnosti. Pět dní jsem čekal, až se zase přítelkyně rozhodne v pátek opustit hnízdo a pojede s rodiči na chalupu. Dává mi to možnost „dělat bordel“ s elektronikou a při té příležitosti si trochu uklidit to, co se tu všude válí. Obvykle to dopadá tak, že sesypu všechno ze stolu do krabice a pak na ni měsíc i déle jen tak koukám, než se v tom opět začnu vrtat. Mezitím se mi na stole nakupí další „bordel“ a já jsem nucen proces opakovat.

Víkendy o samotě tedy trávím tak, že přibližně v době mezi půlnocí a dobou, kdy se podnapilí mladiství vracejí z koncertů a jiných akcí, já přerovnávám své desky a karty a vybírám, co dalšího bych mohl vystavit na prodej a co si ještě ponechám.

Popravdě na prodej toho obvykle moc nebývá, většinu karet a desek si nechávám v krabicích pro strýčka příhodu. Co za jeden týden seženu, je obvykle jedno až dvě PC v různě špatném stavu a obvykle se jedná o nějaké to Pentium, ve velmi vzácných případech o něco staršího. Investice se vrací pomalu, kvůli „koronašmejdu“ (či co je to za bordel) jdou nyní obchody velmi špatně.

Říkám si, jestli má smysl archivovat všechny ty desky a karty ještě dalších deset let, až jejich hodnota vyleze zase o nějaký ten řád výš. Potřeba financí ale někdy převyšuje nad potřebou „archivace“ do budoucna a tak jsem nucen sem tam něco staršího šoupnout na prodejní portál.

A teď k tomu nasrání, o kterém jsem se zmínil hned v úvodu. Ano, jsem nasraný na sebe, protože kvůli špatnému uložení desek se mi podařilo jedno své lepší Pentium zničit. Pro testování jsem si vybral 4x 32MB EDO, TVGA8900C, IDE-CF adaptér s 4GB kartou s OS Windows 98 a nový 8″ černobílý monitor – kupodivu se z něj fotí informace lépe, než z LCD, takže jej používám i jinde, než pro XTčko a mám ho čím dál radši. Díky, danharde! Když jsem to pak připojil ke zdroji a zapnul, nestalo se nic. Zkoušel jsem jiné paměti, jiné grafiky, jiný CPU, ale nestalo se ani prd. Je možné, že deska odešla samovolně stářím, nebo že se jen někde něco uvolnilo, ale já sázím na nějaké škrábance, jak jsem měl desku špatně uloženou. Inu teď už se nedá nic dělat, musím se smířit s tím, že jsem přišel o část investice a kvalitní desku.

Ale co se budu nasírat, není to zdravé! Desku dám na prodej na ND, aby se mi vrátila investice a jdu testovat další kousky 🙂

Author: Powerack

Přidejte komentář