Opět malé nasrání…

Ale no tak...

Povídá se, že na aukru je bezpečné nakupovat. Tedy alespoň od prověřených uživatelů. Mé zkušenosti ovšem říkají něco jiného. Šmejdů s multi účty, co si přihazují na své vlastní nabídky, aby uměle vyšroubovali cenu tam, kde se jim to hodí, jsem viděl už mnoho. Obvykle si stačí podezřelý účet prohlédnout, pokochat se pozitivními komentáři od jeho „stálého zákazníka“ a prohlédnout si nabídky prodejce, zda tam není opět něco starého. Pokud je tam shoda v prodaném a prodávaném, pak může jít v zásadě o dvě různé situace. Jsou myšleny aukce, ne hromadný prodej.

  1. Prodávající prodává větší množství úplně stejného zboží a chce, aby se toto zboží dražilo po kusech. Budiž, sice to není efektivní, ani běžné, ale může být.
  2. Prodávající se rozhodne, že nějaký předmět prodá, ale protože ví, že na cenu, kterou by za něj rád dostal, se jen tak nedostane, řekne si někomu z rodiny či přátel, nebo si přihodí sám z jiného účtu. Když se předmět prodá vlastnímu účtu, začne jej prodávat z tohoto, nebo jej vystaví na prvním znovu s vysvětlením, že s druhým účtem se dohodli na odstoupení od smlouvy.

To, že se někteří podvodníci ani nenamáhají změnit popis, nebo fotografie „prodaného“ předmětu, by mělo trknout do očí hned. Jasně, ne každý má čas na to, aby zkoumal nabídky, na které si prodejci sami přihazují. Je dokonce celkem složité dohledávat a především usvědčit uživatele, kteří se takto obohacují na úkor druhých. Ale není to nemožné. Kdo ví, co hledá, tomu stačí jít po drobcích až k cíli.

Tak schválně...
Tak schválně… Opravdu jste slepí, nebo to jen hrajete? Tohohle je aukro plný…

Doporučuji vyhnout se nákupům od prodejců s méně, než deseti pozitivními komentáři za prodej a řádně si pročíst i případné negativní. Vystavujete se riziku, že jde o multi účet podobného vychcánka, před kterými jsem vás chtěl varovat.

Pochopitelně jsem případ z obrázku předal Aukru k posouzení. Zdá se totiž, že jde opravdu o jednu a tu samou osobu. Shoda uživatelských jmen je téměř jistě vyloučena.

Takže pokud prodáváte, či nakupujete na tomto prohnilém portálu, dávejte si na své investice velký pozor!

Author: Powerack

Přidejte komentář