Opět nákup přes aukro – Je libo mraženou pizzu?

Nedávno jsem na fóru oldcomp.cz začal shánět grafickou kartu pro staré kousky s osmibitovými ISA sloty. Než seženu funkční základní desku PC XT, chci mít pohromadě vše potřebné, což zahrnuje osmibitovou zvukovku, grafiku, řadič disků a disketových mechanik, pevný disk, disketovou mechaniku, klávesnici a monitor. Protože case se zdrojem již mám, byť ne přímo pro PC XT, rozhodl jsem se začít shánět nějaké ty osmibitové karty. A protože je potřeba nejprve něco vidět, rozhodl jsem se jako první pořídit grafiku.

Grafická karta TVGA8900 s 1 MB paměti a autodetekcí, v jakém že slotu to je, byla jasnou volbou a za ty peníze se opravdu vyplatí. To byla první myšlenka, která mne napadla, když jsem kartu viděl v aukci od 239 Kč. Hodinka nervů, jestli si někdo další nebude chtít přihodit, uplynula neskutečně pomalu. Nakonec jsem ale kartu získal. No tedy alespoň co se prozatím Aukra týkalo.

První věc, která mne zarazila, bylo poštovné. Ano, nízké. Pouhých 79 Kč. To tedy znamenalo celkovou cenu 318 Kč. Říkal jsem si, že by to mohlo být alespoň dobře obalené, když už to budou odesílat v obálce (doporučená zásilka). Ovšem než jsem kartu získal, uplynulo osm dní. Čtete správně. Zboží bylo zakoupeno a uhrazeno 17.11.2019 a informace o zaplacené aukci promptně odeslány prodejci. Jediná zpráva, kterou jsem od prodejce obdržel já, obsahovala pozdrav, číslo účtu a pravděpodobně podpis. Toť vše. Zboží bylo podle čísla zásilky odesláno až 21.11.2019.

Nejhorší ovšem není to, že karta dorazila až dnes (25.11.2019), ale to, jak dorazila. Předem můžu říct, že karta funguje. To je také jediné, na čem mi záleželo a jediné štěstí pro prodejce. Karta byla obalena jednou vrstvou novin, jednou tenoučkou vrstvou bublinek, dalšími asi třemi vrstvami novin (nějaké letáky) a strčená do přeložené krabice od mražené pizzy přelepené průhlednou izolepou. Na krabici jsem našel známky v hodnotě 5, 15 a 2x 17 Kč = 54 Kč. Takhle si tedy odeslání zásilky, která se klidně mohla vyšplhat na několikanásobně vyšší cenu, rozhodně nepředstavuji. Koho by napadlo, že zrovna s prodejcem, který prodává historické díly, budou takové problémy.

Fotografie řeknou více:

Hodně bych si rozmyslel, pokud bych měl u tohoto prodejce nakupovat znovu. Při tom, jak ČP zachází s balíčky se také mohlo stát, že toto „robustní“ balení dojde na venek v pořádku, ale karta bude poškozená. Když už něco posílám, tak se snažím, aby při přepravě hrozilo co nejmenší riziko poškození a ne, abych ušetřil pár korun za krabičku. Výplň balíčků zmuchlanými letáky nevadí, pokud výplň opravdu něco chrání. Pokud je tam na okrasu, nebo „aby se neřeklo“, ztrácí význam.

Tímto tedy prodejce „jasnava“, neboli „Jasna Vaňková“ (kdo ví, jestli je to vůbec pravé jméno) vřele NEDOPORUČUJI k jakémukoliv obchodování a rozhodně ne k nákupům. Může mít pozitivních hodnocení, kolik chce. Ještě si dovolí otvírat hubu v komentářích, přičemž jednoduše řečeno LŽE. Odeslal jsem celkem 3 zprávy, z čehož první byl dotaz na způsob platby, druhá informovala o zaplacení a po třech dnech, kdy bylo ticho, jsem se rozhodl, že se slušně zeptám, kdy mi milostivě odešlou zaplacené zboží. Tomu tedy říkám „dožadování se odeslání ihned“. A ano, zboží došlo po týdnu. O nějakém urgování ale nemohla být řeč.

Posuďte sami komentář:

jasnava:
Jako prodávající NEDOPORUČUJI, jedné pozitivní je, že zaplatil . Uživatel nerespektuje uvedenou dodací dobu (několika maily se dožaduje odeslání ihned, ač uvedeno 7-10 dní ). Na transakci hledá a komentuje sebemenší chybu – viz jeho komentáře.

Když je někdo línej jak prase, pomalu z gauče od televize, nebo od počítače nezvedne prdel a zaplacené zboží odesílá, kdy se mu (tedy „jí“) to hodí, jako by to bylo za trest, tak se asi není čemu divit. Podrážděnost z toho úplně čiší a já si říkám, kdy už Aukro konečně zavede možnost si jednotlivé prodejce zablokovat…

Author: Powerack

2 thoughts on “Opět nákup přes aukro – Je libo mraženou pizzu?

  1. Měl by si se držet toho „doupě jednoho blázna do staré výpočetní techniky“. Číst kolik co stojí, jak je to zabalené atd, bych sem nedával a dost to odrazuje. Je to ale tvůj web 😀

    1. Je to v rubrice „blog“. Navíc jsem se za poslední týden dostal k několika zajímavým kouskům hardwaru. Jakmile to všechno otestuji, půjde to sem. Žádný strach 😉

Přidejte komentář