Server jako přes kopírák.

Je to již nějaký ten pátek od doby, kdy jsem v prosinci minulého roku spustil vlastní server FOnline: Reloaded, tehdy ještě na enginu Season 1, tedy první verze po ukončené 2238. Postupně jsem k němu přidal nějaké ty základy v češtině a pomalu jej rozvíjel. Od té doby se toho mnoho změnilo. Přeložena je zhruba třetina všech textů, i když je v nich stále hromada chyb, které postupně opravuji.

Co je ale hlavní, již před čtvrt rokem mne opustil kvůli nějakému výmyslu jediný člověk, který hře rozumí lépe, než já a který mluví česky. Tato novinka zas takovou novinkou není, věděl jsem již dávno, že má cosi za lubem, ale protože jsem to se hrou chtěl někam dotáhnout, nedbal jsem na to. Zjistil jsem tedy, že si dotyčný již před oním čtvrt rokem vytvořil vlastní server. Není na tom ostatně nic těžkého, stačí stáhnout balík, nakonfigurovat jej, což by zvládlo i malé dítě, a spustit. Je pravda, že dotyčný ještě musí mít veřejnou IP, na které bude server viditelný pro všechny mimo jeho domácí síť. Co je na tom asi nejhorší, dotyčný „Admin“ s nickem „ShOwCZ“, celým jménem pak Martin Bognar, nasliboval hory doly hráčům z mého serveru a přetáhl je k sobě. Od té doby na jeho serveru hraje jen mizivý počet hráčů, při poslední kontrole to byli 4, kteří u něj nejspíš jen dělají reklamu.

Zajímavé je, že nebyl ochoten ani založit doménu, co by za to stála, ani rozjet fórum, které by se dalo dobře spravovat. Namísto toho má free řešení odkudsi ze stok českých služeb. Pokud se podíváte na tomto webu na pravou stranu, určitě uvidíte zeleno černý obdélníček se stavem mého serveru. Jistě, je to také služba od cizího člověka, dokonce od občana ČR, ale je implementována tak, jak já chci, ne jak mi nějaké free fórum nadiktuje.

Nebudu to komplikovat. Pro srovnání bych jen rád přidal odkaz na mé fórum a na tuto konkurenci, která vlastně ani konkurencí není, jelikož to je dílo přerostlého dítěte s příliš velkým egem. Též doporučuji si přečíst příspěvky od autora „ShOwCZ“. Jistě se pobavíte, jako jsem se pobavil já sám.

Author: Powerack

Přidejte komentář