WordPress a pluginy a další novinky

Dnes jsem se řádně naštval, při instalaci a nastavování pluginů pro WordPress. To, že se mění politika a spousta pluginů je placená, je jasné již nějaký ten pátek. Ovšem že zpoplatní antispamovou ochranu akismet pro weby, které obsahují reklamy, to je novinka. Plugin, který je ve wordpressu předinstalován a který byl vždy nabízen zdarma, či za dobrovolný poplatek, je tedy nyní již jen za ten „dobrovolný“ poplatek.  Pochopitelně jsem tedy odškrtal veškeré možnosti a nainstaloval a nastavil plugin jako kdyby šlo o osobní web bez reklam s tím, že až sem nějakou posadím, uvidí se, co dál.

Toto pochopitelně není jediný plugin, který mi za dnešek hnul žlučí. Je jich více. Například galerie a lightbox, které se stále používají na šrotišti, prostě již nejsou dostupné a tak vymýšlím, co za ně nahodím, aby byl web tak nějak použitelný i v případě, že budu chtít mít nějakou rozsáhlejší galerii obrázků na jedné stránce.

Mimochodem tento vzhled webu není zdaleka finální. Prsknul jsem sem toto téma jen proto, že jsem momentálně nenašel nic lepšího. Kdysi jsem měl několik pěkných šablon, které již ale nejsou podporovány a vlastní si ještě splácat neumím.

Jak to tak vidím, do týdne bych snad ve svém volném čase mohl doupě dovést do přibližné kvality, jakou má šrotiště a pak už zbývá jen přidávat obsah a doufat, že na stránky někdo jednou za čas zabloudí.

Ještě malá drobnost na konec: Do šrotiště sice již žádné nové notebooky přidávat nebudu, naopak budu jeho obsah přesouvat sem, ale už nyní se můžete těšit na můj nový přírůstek z burzy: notebook za 100 Kč včetně napájení. Více ale prozradím až v samotném článku.

Author: Powerack

Přidejte komentář