FOnline Launcher

Jelikož jsem provozovatelem free to play serveru FOnline: Reloaded CZ a amatérským programátorem (od dob Visual Basicu verze 4.0 se toho mnoho změnilo), rozhodl jsem se pro náš server vytvořit i speciální launcher z drobtů posbíraných všude možně. Něco takového totiž „konkurence“ nemá a je to i zajímavá pomůcka.

Veškeré informace, včetně zdrojového kódu budou na této stránce volně k dispozici.

Pozor, píšu zdrojáky jak to „prase“, takže mohou být poměrně nepřehledné. Nicméně jsem se snažil veškeré funkce řádně okomentovat. Ve zdrojích budou chybět adresy. Není nutné znát přesné umístění stahovaných dokumentů.

Prozatím přikládám náhled, zdrojové kódy budou o něco později…
Hledám touto cestou schopné programátory, kteří rozumí VB.NET.

Tato verze launcheru je součástí aktualizované verze hry pomocí updateru přiloženého v instalaci. Graficky není vše úplně perfektní, nicméně snažím se alespoň přiblížit GUI starých Falloutů.

EDIT 25.11.2019: Protože mne to programování sem tam ještě chytne a nechce se mi server odepsat, předvádím téměř finální launcher, který vznikl za přispění Logouta z HV (díky za vyřešení mého malého problému). Ještě je potřeba ošetřit chybu, kdy launcher při vypnutém serveru vyhazuje systémové chyby (ladění atd), takže jak říkám, není to finální, ale téměř hotová verze, která už je ale rozšířená mezi hráči. Jelikož web se jako skladiště zdrojových kódů příliš nehodí, rozhodl jsem se, že někdy později dám hotovou (odladěnou) verzi na svůj github.

Od dob, kdy jsem s launcherem začal, jsem do něj zakomponoval několik užitečných funkcí, jako je:

  • Automatická kontrola verze a aktualizace bez zásahu uživatele. Tato funkce se nelíbí Avastu 😀
  • Stažení a instalace hry na pár kliknutí z FTP, prozatím jen do výchozí složky C:\Games\FOnlineCZ
  • Stav serveru, počet hráčů a doba spuštění bez aplikací třetích stran – Kód od Logouta.
  • Kontrola rozlišení s případným varováním uživatele o možných problémech v rámečku dole.
  • Odesílání statistických dat na FTP jednou za spuštění. Jde o cca 1 kB dat. Co se odesílá najdete ve složce se hrou s názvem vašeho Windows účtu a příponou .log.
  • Automaticky generovaný souhlas.txt slouží jako kontrolní soubor, takže pokud jej smažete, musíte udělit odsouhlas znovu.

Pochopitelně že hra jde hrát i bez launcheru, ale přicházíte o komfort vše spouštět z jednoho místa. Kdo by si také dělal čtyři ikony na ploše, když stačí jedna, že? Navíc klienta hry lze momentálně stáhnout pouze přes launcher. Jde o speciální klient upravený přímo pro náš server, podporující UTF-8, což znamená, že už zde funguje diakritika a tak přeložené texty znovu upravuji pro použití s ní (konverze do UTF-8 bez BOM a doplnění diakritiky). Radujte se 😀

Toto je téměř hotová verze launcheru. Po grafické stránce finální, v kódu to ještě trošku hapruje.

Author: Powerack

Přidejte komentář